Price: ₹219
Original Price: ₹263
Make your dream smile a reality with our Slow Sunday Teeth Whitening Powder. Formulated with calcium carbonate, peppermint oil, and sodium phytate, this powder develops a rich foam that helps remove a variety of stains (including coffee and tea) with continued use! Plus, the cool and refreshing mint feel keeps your mouth feeling clean and fresh right after use!
| Texture | Powder |
| Function | Deep Cleaning |
| Color | White |
| Type | Whitening Tooth Powder |
| Length | 4.4 cm |
| Width | 4.4 cm |
| Height | 7.6 cm |
| Net Weight | 45 g |
| SKU | sb2401261224651407 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 2264893 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.